Zůstaňte doma s JOSEFem

„Máte-li starosti o svého seniora, ať už jde o rodiče, prarodiče nebo jinou blízkou osobu, představujeme vám nové řešení: Systém JOSEF. Ten funguje jako permanentní bezpečnostní asistent. Jeho funkce zahrnují „SOS tlačítko“ (v mobilní aplikaci „JOSEF“), sledování polohy a upozornění na nečinnost či nízký stav baterie.

Systém JOSEF přináší klid ochráncům a jistotu seniorům, že nejsou sami. Josef jako patron rodiny je moc rád, když ochránci jsou příbuzní. Ale mohou to být také sousedi, známí, profesionální pečovatelé apod.

Proč zvolit JOSEFa?

Jednoduše se ovládám

Instalace a nastavení je intuitivní. Senior v aplikaci nemusí dělat nic. JOSEF jej hlídá automaticky.​

Dokážu se přizpůsobit

Můžete si u mě nastavit čas hlídání, délky intervalů pro nepohyb i pořadí ochránců. Dokážu také kontrolovat, kdo se díval, kde jste.

Přinesu vám klid​

Instalací aplikace Ohránce získáte klid. Budete mít jistotu, že Váš blízký je v pohodě a nečeká delší dobu na Vaši pomoc.

Řekli o nás

Chci zůstat doma aneb jak pomoci dříve narozeným

Máte-li starosti o svého seniora, ať už jde o rodiče, prarodiče nebo jinou blízkou osobu, představujeme vám nové řešení: JOSEF neboli PEPA – profesionální elektronický permanentní asistent.

Funkce zahrnují „SOS tlačítko“ (v mobilní aplikaci), sledování polohy a upozornění na nečinnost či nízký stav baterie. JOSEF přináší klid ochráncům a jistotu seniorům, že nejsou sami. Josef jako patron rodiny je moc rád, když ochránci jsou příbuzní. Ale mohou to být také sousedi, známí, profesionální pečovatelé apod.

Životní situace zvládnutá s JOSEFem

1

Je úplně obyčejný den. Babička Helenka sedí v křesle, čte si svoji oblíbenou knihu a zívá. Je devět hodin ráno. Toto je pro Helenku obvyklý čas, kdy delší se věnuje své oblíbené činnosti – čtení. Všimněte si, že u čtení zívá. Asi brzy půjde do ložnice.

2

Babička Helenka se šla natáhnout a tvrdě usnula, protože měla špatnou noc. Mobil nechala na stolku v obývacím pokoji. JOSEF vyhodnotil situaci jako dlouhodobý NEpohyb. Nahlas zvoní a zároveň vysílá informaci prvnímu z OCHRÁNCŮ, kterým je syn Tonda. Babičku zvuk signalizace JOSEFA na jejím telefonu nevzbudí, protože doma občas zapomíná na naslouchátko a navíc je ve vedlejším pokoji.

3

První OCHRÁNCE syn Tonda je učitel. Aplikace mu signalizuje informaci o NEpohybu babičky Helenky a ptá se ho, jestli může situaci řešit. Tonda musí odmítnout, protože právě přednáší. Mačká tedy s čistým svědomím tlačítko „NE,“ protože ví, že v řadě je další z OCHRÁNCŮ – jeho žena Věra, které se telefon vzápětí rozezvučí.

4

Druhý z ochránců, snacha Věra je právě na cestě z nákupu domů. Aplikace jí oznámí, že Josef zaznamenal NEpohyb babičky Helenky. Babičce zkouší volat, ta telefon nezvedá.

5

Věra našla spící babičku Helenku v posteli. Zjistila, že babička měla špatnou noc a šla si dopoledne zdřímnout. Ještě stále zvonící telefon zapomněla na stolku v obývacím pokoji a jako obvykle nemá nasazené naslouchátko.

6

Věra potvrdila, že je situace vyřešená. Aplikace poslala informaci Tondovi, že je situace vyřešená a napsala přes aplikaci zprávu: Tondo, buď v klidu, babička si šla jen zdřímnout.

Babičku Helenku těší, že vidí Věru. Věra je ráda, že je babička v pořádku. Naštěstí zase šlo „jen“ o to věčné zapomínání telefonu. Tonda je spokojený, že dostal informaci, že to „holky“ zvládly a on nemusel situaci řešit v práci.
Chcete být taky v klidu? Instalujte JOSEFa ještě dnes.

Hlavní vlastnosti:

24/7 sledování polohy:

Kdykoli a kdekoli můžete sledovat polohu zařízení seniora a zajistit tak, že je vždy v bezpečí.
(sledování polohy lze vypnout, případně zvolit možnost na vyžádání)

SOS tlačítko:​

V případě nouze může senior jednoduše stisknout tlačítko v mobilní aplikaci a upozornit všechny pečovatele najednou.

Upozornění na nečinnost:

Pokud telefon zůstane dlouhou dobu bez pohybu, aplikace vysílá upozornění. Když telefon leží delší dobu několik hodin, je velmi pravděpodobné, že se něco děje. Délka nečinnosti a čas se dají individuálně nastavit. V noci telefon leží, resp. spí…

Upozornění na nízký stav baterie:

JOSEF upozorní ochránce, že se telefon seniora blíží k úplnému vybití. Zajistí tak trvalé připojení.

Snadná registrace a propojení:

S pomocí QR kódu nebo unikátního kódu můžete jednoduše propojit telefony ochránce a seniora.

Nastavení pořadí ochránců:

Všichni nemohou být první. Aplikace umožňuje seřadit ochránce, které určuje, v jakém pořadí budou informováni o alarmu.

„Systém JOSEF považuji za skvělý nástroj, který může pomáhat seniorům a osobám se zdravotním postižením prožívat život v jejich vlastním domácím prostředí. Hodně užitku bez velkých nákladů.“
Jiří Schlanger
dlouholetý poradce MZČR a MPSV
„Systém JOSEF propojuje uživatele tak, že nevyvolává pocit kontroly. Pečující se mohou taky střídat, o čemž je vždy informován i sám uživatel.“
Anna Francová
psycholožka
„Aplikace JOSEF je můj nejlepší kamarád. Je stále se mnou, nechává mi naprostou volnost pohybu, a když je ouvej, postará se o pomoc.“
Jana Kobzová
aktivní seniorka, uživatelka a testerka
„Je skvělé, že rodina může pomocí aplikace Ochránce sledovat svého staršího příbuzného a být s ním v kontaktu, aniž by to omezovalo jeho soukromí.“
Eva Vítamvásová
ředitelka Rezidence Rosa
„Systém JOSEF jsem využívala jako tester, vyzkoušela jsem si pozici chráněného i ochránce. Jako chráněný se mi líbilo, že v případě nějaké náhlé události ochránce ví, kde se pohybuji a že je moje SOS je v řešení. Jako ochránce bylo fajn vědět, že pokud nemohu SOS sama vyřešit, jsou tam další lidi a klient nezůstane bez pomoci.“
Vladimíra Meruňková
zdravotní sestra
LEARN AT YOUR PACE​

We ensure a behavior change and drive increased sales performance

9.625+

Registered enrolls

3.782

Finished sessions

100%

Satisfaction rate

Proč zvolit JOSEF?

Ať už se Váš rodič či prarodič rozhodne vyrazit za kamarádkou na večerní pokec, nebo se při pohybu doma stane něco nepředvídatelného, s JOSEF a OCHRÁNCE máte jistotu, že o nich bude dobře postaráno. Připojte se k nám a zjednodušte péči o své blízké s tímto moderním řešením!

Jednoduchost

Instalace a nastavení je intuitivní díky podrobnému návodu.

Flexibilita

Neomezený počet pečovatelů zajišťuje, že se o seniora vždy postará někdo z blízkých. 

Jistota a klid

Aplikace poskytuje pečujícím klid ducha a seniorům pocit bezpečí, vědomí, že jsou pod dohledem svých blízkých. 

JOIN US TODAY

Insightful conversations with business professionals & experts.

Viverra nam libero justo laoreet. Amet porttitor eget dolor morbi non. Donec enim diam vulputate ut pharetra sit amet aliquam. Maecenas sedenim ut semviverra aliquet?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ultrices neque ornare aenean euismod elementum nisi. At volutpat diam ut venenatis tellus in metus vulputate eu. Cras fermentum odio eu feugiat.

Orci dapibus ultrices in iaculis. Commodo odio aenean sed adipiscing diam donec. Eros in cursus turpis massa tincidunt. Arcu non sodales neque sodales ut etiam sit amet. Elementum curabitur vitae nunc sed velit dignissim sodales. Malesuada proin libero nunc consequat interdum.

Quis varius quam quisque id diam. Accumsan in nisl nisi scelerisque eu ultrices vitae auctor eu. Nunc scelerisque viverra.
our teachers

We help individuals to become their best version​

Greg Raulston​

INVESTOR​

LISTEN NOW
Natalie Shaw

FREELANCER​

LISTEN NOW
James Lambert

BUSINESS COACH

LISTEN NOW
Karen Salvador

SOCIAL MARKETER

LISTEN NOW
Danielle Howell

PODCASTER​

LISTEN NOW
George Herman

YOUTUBER

LISTEN NOW
courses

We teach proven online business concepts and strategies for audience and income growth

sign up now

Náš příběh

Na začátku vývoje vlastní aplikace pro seniory a jejich blízké byly naše osobní příběhy. Na trhu jsme totiž nenašli žádného elektronického pomocníka, který by pomohl pečovat rodinným příslušníkům, aniž by do péče musel být zapojený další subjekt zvenku (záchranná služba, pečovatelská služba, tísňová linka aj.).

Kristýna

Starala jsem se o dědečka po mrtvici. Se mnou se o něj starala ještě jeho dcera (moje maminka, hlavní pečující, co navíc bydlela ve vedlejším bytě), můj strýc (jeho syn, bydlel 15 minut pěšky) a sousedka. Kromě toho se nám podařilo zajistit pečovatelskou službu, která vozila obědy.

Nikdo z nás s dědou nebydlel a vždycky jsme mu volali na telefon, jestli je vše v pořádku. Bylo to dlouhodobě nervově vyčerpávající a hrozně náročné. Když třeba telefon neslyšel, protože byl na WC nebo na zahradě. Když mi telefon více než půl dne nezvedal, tak jsem se tam buď vypravila nebo sehnala někoho dalšího z pečujících, aby za dědou zašel, jestli je vše v pořádku. Většinou to bylo bez problémů a byla to jen banalita, že si zapomněl telefon nebo ho prostě neslyšel. Ale jednou děda cestou v noci ze záchodu upadl a rozbil si hlavu o záchodovou mísu. Když se probral, nemohl se zvednout ani dosáhnout na telefon a do odpoledne dalšího dne ležel bez pomoci. Když telefon nezvedal, napadlo mě, že může být něco špatně, jela jsem za ním a našla ho. Po tomhle zážitku už ani nechtěl vstávat z postele, protož se bál i chodit.

Obtížná byla i koordinace nás, kdo jsme o dědu pečovali – pořád jsme si volali, jakmile se něco stalo, trávili jsme hodiny na telefonu, abychom vše vyřídili – zavolal službě, aby nejezdila, domluvil, jak to bude probíhat a pořád jsme se museli koordinovat, kdo kdy za dědečkem půjde, jak mu budeme volat atd.

Navíc to všechno jsme dělali v „běžném provozu“, při práci a rodině. Museli jsme být neustále ve střehu a i když jsme si volali navzájem kvůli něčemu úplně jinému, pokaždé když člověk viděl, kdo volá, udělalo se mu úplně úzko, co se stalo s dědečkem a jaké to zase budou zprávy.

Proto vznikl Pepa – aby ulehčil péči a aby všichni věděli, kdo situaci řeší, mohli si být jistí, že ji někdo řešit bude, i když oni zrovna nemohou, a aby měli tuhle jistotu i senioři.

Jakub

Když jsem ještě chodil na školu, moje vzdálená teta Irena mě laskavě přijala pod svá křídla. Tato osamělá dáma žila ve svém bytě v srdci Prahy. Jednoho dne teta Irena nešťastně upadla ve svém bytě a nebyla schopna se zvednout. Její telefon ležel na stole nedaleko, ale byl pro ni nedosažitelný. Bezradně na něj zírala, zatímco bezmocně ležela na zemi. Tři dlouhé a strašlivé dny trvalo, než jí její kamarádka našla, když za ní šla na návštěvu. Když se nakonec vrátila z nemocnice, kam musela jít kvůli tomuto šokujícímu incidentu, s velkým smutkem mi řekla: „Kubíčku, ani si nedovedeš představit, jakou jsem prošla hrůzou.“

Tehdy jsem si řekl, na světě je více takových hodných tetiček, které jsou sami. A tak vznikla myšlenka na JOSEFa. Projektem chceme pomáhat našim dříve narozeným. Chránit je před podobnými situacemi, kterými si musela projít teta Irena. Naše snaha je zajišťovat bezpečí, pohodlí a péči pro ty, kteří přišli na svět dříve než my a kteří si zaslouží náš respekt, vděk a podporu.

Náš příběh

Na začátku vývoje vlastní aplikace pro seniory a jejich blízké byly naše osobní příběhy. Na trhu jsme totiž nenašli žádného elektronického pomocníka, který by pomohl pečovat rodinným příslušníkům, aniž by do péče musel být zapojený další subjekt zvenku (záchranná služba, pečovatelská služba, tísňová linka aj.).

Kristýna

Náš dědeček bydlel sám. My jako rodina jsme mu ale pravidelně volali, jestli je vše v pořádku. Někdy však telefon neslyšel, protože byl na WC nebo na zahradě. Když telefon více než půl dne nezvedal, tak jsem se tam buď vypravila nebo sehnala někoho dalšího z pečujících, aby za dědou zašel. Většinou bylo vše v pořádku, až jednou…

„V noci cestou ze záchodu upadl a rozbil si hlavu. Když se probral, nemohl se zvednout ani dosáhnout na telefon a do odpoledne dalšího dne, kdy jsem přijela, ležel bez pomoci. Když se po pádu uzdravil, bál se sám i chodit po bytě.“

Neměli jsme jak zasáhnout dřív, protože jsme to nevěděli. Zároveň jsme všechno dělali v „běžném provozu“, při práci a rodině. Bylo to nesmírně vyčerpávající. Museli jsme být neustále ve střehu a pořád nás sužovaly obavy, co se zase stane…

Proto vznikl Pepa – aby dodal jistotu a bezpečí; všichni věděli, kdo situaci řeší a mohli si být jistí, že ji někdo řešit bude, když oni zrovna nemohou. A aby měli tuto jistotu i senioři.

Jakub

Když jsem ještě chodil na školu, moje vzdálená teta Irena mě laskavě přijala pod svá křídla. Tato osamělá dáma žila ve svém bytě v srdci Prahy. Jednoho dne teta Irena nešťastně upadla ve svém bytě a nebyla schopna se zvednout. Její telefon ležel na stole nedaleko, ale byl pro ni nedosažitelný. Bezradně na něj zírala, zatímco bezmocně ležela na zemi. Tři dlouhé a strašlivé dny trvalo, než jí její kamarádka našla, když za ní šla na návštěvu. Když se nakonec vrátila z nemocnice, kam musela jít kvůli tomuto šokujícímu incidentu, s velkým smutkem mi řekla: „Kubíčku, ani si nedovedeš představit, jakou jsem prošla hrůzou.“

Tehdy jsem si řekl, na světě je více takových hodných tetiček, které jsou sami. A tak vznikla myšlenka na JOSEFa. Projektem chceme pomáhat našim dříve narozeným. Chránit je před podobnými situacemi, kterými si musela projít teta Irena. Naše snaha je zajišťovat bezpečí, pohodlí a péči pro ty, kteří přišli na svět dříve než my a kteří si zaslouží náš respekt, vděk a podporu.