Vítejte na online konferenci o zvyšování kvality v sociálních službách
Konference je pořádána v rámci projektu
ZVÝŠENÍ KVALITY
SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
V DOMOVECH PRO SENIORY
V PRAZE
A je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je zavedení systematického rozvoje kvality SSL ve 3 pobytových
zařízeních pro seniory prostřednictvím sdílení expertních znalostí žadatele a využití
inovovaných nástrojů pro rozvoj kvality.
CZ.03.2.63/0.0/0.0/19_099/0015316
1.4.2020 – 31. 3. 2022
Veronika, Jakub a Martin z NEstárniBLBĚ si, nejen o zvyšování kvality v sociálních službách, povídali s řadou úžasných osobností.
Na koho se tedy můžete těšit…
Ing. Jiří Horecký, Ph.D., MBA
Narodil se 24. května 1978 v Táboře. Po hotelové škole vystudoval obchodní management na Trent Nottingham University (Brno International Bussines School), poté veřejnou správu a regionální rozvoj na České zemědělské univerzitě. V roce 2013 dostudoval doktorské studium na Vysoké škole finanční a správní v Praze. Titul MBA získal v oboru Public Law (Ústav práva a právní vědy).
Mgr. Bc. Ilona Veselá
Speciální pedagog, sociální pracovník a v posledních letech manažer v oblasti sociálních služeb. Celá její profesní kariéra je spojena s oblastí pomáhajících profesí,
kde měla možnost potkat a věnovat se lidem s různými specifickými potřebami a různého věku. Je to práce, které ji naučila dívat se na věci z více úhlů, hledat řešení a přicházet s něčím novým.
Tato zkušenost ji pomáhá i při manažerské práci v domově pro seniory na pražském Chodově, který vede již sedm let. Slovo transformace nebo změna a s tím spojené riziko jsou pro ni hnacím motorem.
Vladimíra Meruňková, DiS.
Krátce pracovala ve zdravotnictví, působila od roku 2009 jako všeobecná sestra v sociálních službách. Dlouholeté zkušenosti se seniory zuročuje v zaměstnání Pečovatelské služby. Působí jako odborný poradce pro ošetřovatelství a pomáhá sjednotit poskytování ošetřovatelství i zdravotní péče.
Bc. Ondřej Habart
Zabývá se vedením regionální politiky odborového svazu. Řídí zaměstnance v regionu zastupující OS TOK. Společně s předsedou řídí a koordinuje činnosti odborového svazu. Vyjednává kolektivní smlouvu vyššího stupně. Že to zní obávaně? Víme, že Ondřej umí vše výše uvedené vykonávat především lidsky.
Bc. Jitka Peroutková
Sociální pracovnice se zkušeností práce se seniory v nemocnici a domově pro seniory. V práci jí pomáhá přesvědčení o tom, že stane-li se člověk klientem instituce, měla by mu být věnována laskavá a profesionální péče s možností udržení kontaktů s rodinou, kde si obě strany zasluhují náš respekt.
Debashish Chaudhuri
Hudební cítění a strhující interpretace dirigenta Debashishe Chaudhuriho vychází z unikátního spojení indické a evropské kultury. Rodák z indické Kalkaty žije již skoro 20 let ve střední Evropě. V lednu 2021 byl prezidentem Indie vyznamenán cenou Pravásí bhártíya samman, což je nejvyšší státní ocenění určené Indům žijícím dlouhodobě v zahraničí.
Anežka Janišová
Je profesí aktivizační pracovník a vedoucí oddělení se zvláštním režimem. Spolu se svým týmem se snaží, přizpůsobit život klientů domácímu prostředí, aktivizovat je v rámci běžných denních činností a reagovat na aktuální potřeby. Klienty vnímá s empatií, sleduje i drobné schopnosti, na kterých staví péči. Jejím cílem je zvyšování kvality péče, motivace týmu k novým přístupům, vzdělávání, kvalifikované péči, vytváření podmínek pro spokojený život klientů.
Alena Jančíková
V současné době je ředitelkou České asociace paraplegiků. Podílí se na vytváření podmínek pro návrat osob po úrazu míchy do běžného života. V roce 2013 získala Cenu Olgy Havlové, v roce 2015 obdržela Stříbrnou pamětní medaili Senátu.
S blížícím se koncem projektu bychom rádi poděkovali realizačnímu týmu projektu za pečlivost a trpělivost s námi, kteří nemluvíme projektovou řečí. Dále pak všem zúčastněným ředitelům, vedoucím, koordinátorům, sociálním pracovníkům, aktivizačním pracovníkům, terapeutům, zdravotnickému personálu, pracovníkům přímé péče, klientům a všem ostatním, kteří do toho s námi šli. Vážíme si toho, že jste byli otevření pohledu zvenku, ochotní nakouknout do vlastních rezerv, pracovat na sobě, třeba i online a hledat cesty ke zvyšování kvality v sociálních službách. Děkujeme a doufáme, že vás to v kvalitě posunulo stejně tak, jako nás.
Pravidla konference
Pátek 25.3.2022
Příspěvky již nejsou volně přístupné.
Nestihli jste zhlédnout nějaký příspěvek? Napište si o odkaz přes kontaktní formulář, který je níže. Rádi Vám ho zašleme.
Jiří, Veronika a Jakub
Ondřej, Martin a Jakub
Středa 30.3.2022
Příspěvky již nejsou volně přístupné.
Nestihli jste zhlédnout nějaký příspěvek? Napište si o odkaz přes kontaktní formulář, který je níže. Rádi Vám ho zašleme.
Čtvrtek 31.3.2022
Online diskuse:
Hezký den,
děkujeme za to, že máte chuť a odvahu se spojit online.
Dnešní závěrečné setkání bude od 9:00 do 11:00. Připojit se můžete kliknutím na obrázek Teams na této stránce. Pod ním naleznete aktivní odkaz. Nebo také kliknutím zde.
Nejprve zodpovíme na zaslané dotazy, poté bude prostor k diskusi.
Setkání bude nahráváno. Prosíme, uvádějte své celé jméno.
Přidáváme krátký návod pro ulehčení komunikace:
Připojení
Vlastní zařízení s mikrofonem a kamerou (podmínka připojení včetně kamery se stává standardem), po celou dobu trvání meetingu kvalitní připojení, soukromí po dobu setkání. Ideální je Teams předem vyzkoušet, zda je připojení dostačující.
Respektování soukromí
V místnosti jsem sám/a, nikdo mě neposlouchá, nekouká na mě. V případě, že je nemožné zajistit si takové soukromí, je nezbytné použít sluchátka a ostatní o tom informovat.
Kamera a mikrofon
Pokud je to možné, nechte kameru zapnutou po celou dobu setkání. Mikrofon nechte vypnutý, zapínejte pouze v případě, že chcete něco sdělit.
Více lidí v místnosti
Osvědčilo se, pokud jsou dva lidé spolupracovníci v jedné místnosti, aby měl každý svůj vlastní počítač s kamerou a pracovat se sluchátky, nebo každý vlastní počítač s kamerou, ale jen jeden s aktivním mikrofonem (2 mikrofony v místnosti nepříjemně vazbí).
Plná účast
Podobně jako na prezenčním setkání se očekává plná účast, dodržujme prosím čas. Zároveň veškeré paralelní činnosti mohou rušit nejen pozornost toho, kdo se jim věnuje, ale i ostatní účastníky (čtení/surfování/přepínání webových stránek je typicky na obličeji daného jedince vidět a snadno je interpretováno jako neúcta ke společné práci).
Zdroj: https://www.supervize.eu/wp-content/uploads/2021/04/Supervize-online-doporuceni.pdf