Pomáháme seniorům s dopravou

Na základě přání několika seniorů jsme oslovili Dopravní podniky hlavního města Prahy o jednání ohledně bezpečné dopravy našich dříve narozených.

9.5.2018 16:45 jsem napsali:

Dobrý den, v rámci činnosti našeho spolku bychom se sešli s někým, kdo by mohl ovlivnit dopravu našich dříve narozených. Více o nás na www.nestarniblbe.cz

Předem děkujeme za reakci.

10.5.2018 11:38 jsem dostali odpověď:

Vážený pane Žákavče,
děkujeme Vám za Váš email. Prosili bychom o upřesnění problematiky týkající se přepravy (nízkopodlazní vozy, jízdné, úprava zastávek, tvorba jízdních řádů apod) Upozorňujeme, že Dopravní podnik hl. m. Prahy je pouze najímaný dopravce.  Problematika přepravy je plně v kompetenci organizace ROPID www.ropid.cz

V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat.

S přáním pěkného dne

tým oddělení Komunikace a vnější vztahy
Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

10.5.2018 18:04 jsme odpověděli:

Jedná se o to, že senioři se MHD bojí jezdit, mnohdy si nestačí sednout a při rozjedu i během jízdy upadnou. Myslíme, že máme i řešení.

Bohužel jsme neobdrželi odpověď. 

Po více jak roce jsme se opět pokusili o řešení tohoto problému 10.10.2019:

Dobrý den,
v návaznosti na podnět čj. 2018809401 bychom chtěli opět rozvinout diskuzi na tím, jak zamezit tomu, aby senioři nemusili čekat na taxi a mohli i ve vyšším věku využívat MHD. Je možné se s někým setkat?
Navíc nás kontaktovali Lidové noviny a ptali se na výsledek našeho počínání. Zatím se nám podařilo vykličkovat. Nemáme rádi zbytečné praní špinavého prádla na veřejnosti.

za společnost NEstárniBLBĚ